Wiosną idziemy razem

Niemal jednocześnie gdy z młodzieżą współorganizowałem #Kalejdoskop, trwały prace nad II Balem Charytatywnym – Wiosną Idziemy Razem. Inicjatorami i pomysłodawcami idei Balu było Centrum Języka Angielskiego dla Dzieci Helen Doron oraz Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych. Pierwsze takie wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie w 2010 r. pod nazwą „Zamykamy Karnawał Otwieramy Serca”.

_LEN2901fot. Tomasz Lenart

W tym roku przyłączyli się do nas nowi partnerzy – Żłobek i Przedszkole Zielony Krokodyl oraz Stowarzyszenie Idziemy Razem. Bal odbył się 18 kwietnia w ODS Malwa, a za cel postawiliśmy sobie wsparcie działalności Stowarzyszenia Idziemy Razem. W ramach wydarzenia, odbyły się działania animacyjne dla dzieci, konkursy, pokaz mody, sesja fotograficzna, a dla dorosłych jak zwykle licytacja i loteria.

Cały dochód z Balu w wysokości 4250 zł został przekazany na potrzeby Stowarzyszenia i jego podopiecznych, w tym przede wszystkim na doposażenie siedziby w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny.

Stowarzyszenie Idziemy Razem otrzymało siedzibę w SP nr 7 na os. Pułanki w marcu 2014 roku. Od razu rozpoczęli remont, który trwał ponad 3 miesiące ze względu na przedłużające się problemy finansowe. Większość sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy terapeutycznych i mebli posiadają z tzw. odzysku. Powoli Stowarzyszenie zbiera fundusze na działalność, prowadząc zajęcia rehabilitacyjne i pozyskując kolejne granty na projekty. Na stałe pod opieką organizacji jest ponad 25 dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *