Radny jedzie do Senatu RP

Na zaproszenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Fundacji Szkoła Liderów wziąłem udział w konferencji pt. Rola władzy lokalnej w demokracji przedstawicielskiej. Spotkanie było skierowane do absolwentów programów Szkoły Liderów, którzy pełnią dziś funkcje radnych, burmistrzów, wójtów czy prezydentów. Tym samym otwierało nowe przedsięwzięcie – Akademia Liderów Samorządu, które ma służyć wsparciu przedstawicieli władz lokalnych wybranych w wyborach samorządowych w 2014 roku.

senat3_m
Podczas konferencji wywiązała się dyskusja na temat wyzwań stojących przed samorządami, przed samorządnością.
Z wielką uwagą wysłuchałem prelekcji między innymi: Bogdana Borusewicza, prof. Witolda Orłowskiego, Joanny Scheuring Wielgus czy Przemysława Radwana-Röhrenschefa

Jestem przekonany, że jeśli w najbliższych latach, w polskich miastach, funkcje decyzyjne będą pełnione przez coraz to szersze grono absolwentów Szkoły Liderów, to reformy przed, którymi nieuchronnie stoi już dziś polska samorządność, będą miały szansę być przeprowadzone jak należy dla dobra lokalnych społeczności. Kto jak nie my!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *