#Kalejdoskop. Tak to widzą.

Pisałem, że jeszcze o nich usłyszymy…
Zatem stało się, 10 kwietnia wszyscy, którzy przybyli do Galerii Fotografii MCK, mogli zobaczyć w akcji naszą ostrowiecką młodzież. Otwarte głowy, niecodzienne zainteresowania i pasje, kreatywność i chęć do działania. A przekonali się o tym decydenci, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy gościli na wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych i Sieć Synergia pod tytułem #Kalejdoskop. Tak to widzimy.

PSZ_4447

Wydarzenie było pokłosiem przystąpienia Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych do świętokrzyskiej sieci aktywności młodzieżowej SYNERGIA. Spotkanie służyło zaprezentowaniu potencjału lokalnej młodzieży, było próbą integracji środowiska oraz wsłuchania się w jego głos czyli w bieżące potrzeby młodych ludzi związane z aktywnością społeczno-kulturalną.

W trakcie spotkania każda z nieformalnych grup, zaprezentowała swoje zainteresowania i pasje. Uwierzcie, że było
o czym słuchać! Zaprezentowali się między innymi: Geocaching K&K Team, Afrykańskie Słonie Leśne, Zespół Pomocy Koleżeńskiej, grupa rekonstrukcji historycznej 42 Royal Marines Commando GHR, KONTUR- wypełnij miasto treścią, Ostrowieckie Dni Fantastyki, E-sport i GRH Zgrupowania „Ponury”.

MŁODZIEŻ | MIASTO | SPOTKANIE
fot. Paweł Szczeciński

Na koniec, pod okiem członków Sieci Synergia przeprowadziliśmy analizę SWOT. To ćwiczenie pokazało z jaką reakcją lub jej całkowitym brakiem – ze strony decydentów – spotyka się młodzież w naszym mieście.

Pokłosiem #Kalejdoskopu była też konkretna interpelacji w sprawie stworzenia Miejskiego Programu Wolontariatu w Kulturze dla młodzieży. W spotkaniu wziął udział Prezydent Jarosław Górczyński, Radni Miejscy – Dariusz Kaszuba i Paweł Celebański, dyrektorzy instytucji kultury i placówek oświatowych oraz Barbara Zamożniewicz – świętokrzyska rzeczniczka młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *