O mnie

Urodziłem się w 1978 r. w Kielcach. Po latach doświadczeń edukacyjnych i pokoleniowych przypadających na schyłek
(na szczęście) PRL-u oraz po ukończeniu najfajniejszego – III LO im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św., dotarłem do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński, gdzie rozpocząłem studia polonistyczne. Ostatecznie ukończyłem jednak bohemistykę i po latach, podyplomowo – zarządzanie kulturą. Byłem też emigrantem na Wyspach Brytyjskich
i mieszkańcem Wrocławia.

Fascynacja trzecim sektorem pchnęła mnie do uczestnictwa w 2008 r., w programie Szkoły Liderów (Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego) prof. Zbigniewa Pełczyńskiego. Później, jako pracownik Miejskiego Centrum Kultury, rozpocząłem przygodę z krzewieniem kultury wśród mieszkańców naszego miasta. Wówczas wziąłem udział w pierwszej edycji międzynarodowego szkolenia dla konsultantów i menedżerów kultury. Zdobyłem certyfikat konsultanta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji Association Marcel Hicter z Brukseli. Zostałem też współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych. Podnoszenie kompetencji zawodowych i chęć ciągłego uczenia się mam we krwi. Dlatego w czerwcu 2015 r. złożyłem ponownie aplikację do Szkoły Liderów. Zostałem zakwalifikowany do programu 23 edycji Szkoły Liderów Politycznych. To doświadczenie na pewno nie pozostanie bez wpływu na moją dalszą drogę i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Między rokiem 2012 a 2017 pracowałem na rzecz Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, niesamowitego miejsca z ogromnym potencjałem i neolitycznym skarbem jakim są Krzemionki czyli kopalnie krzemienia pasiastego. Obecnie wróciłem do Miejskiego Centrum Kultury by współtworzyć bardzo ważny projekt miejski jakim jest budowa Ostrowieckiego Browaru Kultury. Na codzień zaś jestem przede wszystkim szczęśliwym tatą cudownej Marysi.

Foto_Pułanki_

Dzięki Waszym głosom w 2014 r. zostałem Radnym Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego VII kadencji. To dla mnie ogromne wyróżnienie i w pewnym sensie zwieńczenie dotychczasowej drogi. Od lat uważam, że to, co buduje i spaja lokalne społeczności to autentyczne zaangażowanie jej liderów, aktywność i współpraca wszystkich mieszkańców. Dla mnie to jednocześnie najważniejsze wartości obywatelskie, obok tolerancji, pluralizmu społecznego i kulturowego oraz odpowiedzialności i wolności.

Zawsze interesowały mnie sprawy publiczne i społeczne. Dlatego też postanowiłem podjąć to wyzwanie i zostać Radnym Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wierzę, że dzięki zapałowi, kreatywność i konsekwencji w dążeniu do celu będę mógł działać na rzecz rozwoju naszego miasta.

Zostałem radnym z okręgu nr 18, z osiedla Pułanki, na którym mieszkam od wielu lat. Tutaj mieszkają również moi rodzice, znajomi i przyjaciele z czasów dzieciństwa. Bycie Radnym postrzegam więc jako misję i obowiązek wobec nich. Moją dewizą podczas wyborów samorządowych było hasło: MIASTO RZECZ WSPÓLNA. Tak je właśnie postrzegam i chciałbym by wszyscy ostrowiacy/ ostrowczanie tak je postrzegali. Jako naszą wspólną, małą ojczyznę, którą należy rozwijać, kreować i zmieniać dla dobra nas samych i naszych dzieci.

Moją misją, jako Radnego Miejskiego, będzie przede wszystkim działanie w obszarze:
# pobudzania zaangażowania obywatelskiego,
# rozwoju edukacji kulturalnej,
# inwestycji w kapitał jakim jest ostrowiecka młodzież
# poprawy bezpieczeństwa i estetyki miasta

Chcę w tym celu zbudować koalicję ludzi energicznych i z pasją. Otwartych na wyzwania, przed jakimi stoi dziś nasze miasto. Wierzę w kooperację jak i w to, że najważniejsze decyzje można podejmować wspólnie i ponad podziałami.
Temu również będzie służyła ta strona. To moje terytorium, to moja agora i Hyde Park.

Zacznijmy budować miasto przyjazne i otwarte na potrzeby mieszkańców.